STACJA ZABIEGOWA - PLATFORMA WIBRACYJNA

Stacja zabiegowa - Platforma wibracyjna

Urządzenie do wibrotreningu opiera się na nowatorskiej metodzie stymulacji nerwowomięśniowej poprzez drgania mechaniczne. Wibracje wywołane przez to urządzenie wywołują naturalne skurcze mięśni we wszystkich zaangażowanych w trening partiach ciała.

10-15 minut ćwiczeń – zastępuje kilka godzin na siłowni.

Stacja zabiegowa - Platforma wibracyjna

  1. platforma zapewnia redukcję tkanki tłuszczowej i obniżenie poziomu cholesterolu. Osoba trenująca na urządzeniu szybko pozbywa się tkanki tłuszczowej zarówno tej podskórnej jak i wewnętrznej, w szczególności z miejsc najbardziej przez tą tkankę „ulubionych” czyli brzucha, pośladków, ud oraz górnych partii ramion.
  2. wibracje stymulują wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra staję się jędrna, sprężysta i zachowuje młody i piękny wygląd. Zapobiega to powstawaniu cellulitu i likwiduje już istniejący.
  3. poprzez trening wibracyjny zwiększa się gęstość kości, co z kolei jest znakomitym narzędziem w walce z osteoporozą. W czasie treningu następuje regeneracja tkanki kostnej i jej odbudowa. Dzieje się tak ze względu na mechaniczne oddziaływania na kości, które występują podczas pracy mięśni oraz pod wpływem hormonów regulujących metabolizm tkanki kostnej.
  4. wibracje zmuszają do pracy wszystkie partie mięśni, a przez to skutecznie modelują sylwetkę, wzmacniając i ujędrniając ciało a tym samym uatrakcyjniając wygląd. Podczas normalnego treningu wykorzystywane jest ok. 40-50% włókien mięśniowych. Trening wibracyjny aktywuje je wszystkie. Dzieje się tak dzięki wibracjom, które jako bodziec mechaniczny pobudzają odruchy bezwarunkowe (niezależne od naszej woli). Kurcząc się i zmieniając napięcie mięśnie pracują, zwiększają swoją siłę i wytrzymałość.